برنامه‌ها

برای استفاده و بهره‌برداری کامل از فروشگاه محصولات فایلی کافه ایکس، نصب بودن دو برنامهٔ WinRAR و IDM (یا مشابهش) در سیستم شما الزامی است. در این صفحه برنامه‌هایی که برای تعامل با وبسایت ما ضروریست را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

WinRAR برنامهٔ فشرده‌ساز

بیشتر فایل‌های موجود در فروشگاه کافه ایکس به فرمت RAR یا ZIP فشرده‌سازی شده‌اند. برنامهٔ ZIP خوان تقریباً در تمامی سیستم عامل‌ها موجود است ولی برای فرمت RAR نیازمند نصب بودن برنامهٔ WinRAR خواهید بود. لینک زیر، لینک دانلود برنامهٔ WinRAR برای سیستم‌عامل ویندوز است:

 

WinRAR برای سایر سیستم‌عامل‌ها (مثل لینوکس یا مکینتاش و غیره)

می‌توانید به آدرس وبسایت رسمی برنامهٔ WinRAR در زیر مراجعه کرده و مقابل عبارت Platform، سیستم‌عامل مد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس دکمهٔ Search را فشار دهید. از لیست دانلودهای موجود، نسخه یا نوع برنامهٔ مناسب سیستم خود را دریافت کرده و سپس نصب کنید:

لینک دریافت برنامهٔ WinRAR برای سایر سیستم‌عامل‌ها

IDM یک دانلودر مناسب

فروشگاه کافه ایکس، حاوی فایل‌های متنوع است و برخی از فایل‌های داخل سایت ممکن است حجمشان بالا باشد و البته بسیاری از محصولات بعد از خرید، به تعداد متناهی قابل دانلود هستند و بعد از پایان دفعات دانلودشان، خریدار ملزم به خرید مجدد محصول می‌شود. بنابراین به شدت توصیه می‌شود که از یک برنامهٔ دانلودکننده (دانلودر) مانند IDM برای دانلود کردن فایل‌های خریداری شدهٔ سایت کافه ایکس استفاده شود. برنامهٔ IDM یک برنامهٔ تجاری و پولی است اما جزو بهترین برنامه‌های دانلودر موجود در سطح اینترنت است.

حتماً لزومی ندارد که از IDM استفاده کنید، چرا که برنامه‌های دانلودر رایگانی همچون FDM نیز موجودند. برای مدیریت فایل‌های دانلودی می‌توانید از این نرم‌افزار هم استفاده کنید. این برنامه از طریق سایت رسمی آن در زیر قابل دریافت است:

لینک دریافت برنامهٔ FDM از سایت رسمی

نرم‌افزار LaTeX نرم‌افزاری برای تولید محتوای علمیست. بخصوص مقالات و پایان‌نامه‌های علمی در بیشتر نقاط جهان را با این سیستم، حروف‌چینی و تولید می‌کنند. برای نصب آن چند راه دارید. راه اول صرفاً سرچ و دانلود آن از طریق گوگل و یا دریافت لینک دانلود مستقیم یکی از توزیع‌های لاتکی در خود وبسایت کافه ایکس است.

 

برنامهٔ MyTeX، مجموعه‌ای کامل برای نصب لاتک

راه دیگر نصب لاتک، خرید و استفاده از مجموعهٔ کامل MyTeX است. این مجموعه تمامی آنچه که برای نصب LaTeX نیاز دارید را یکجا جمع‌آوری کرده است که به کمک آن به راحتی می‌توانید لاتک را همراه با همهٔ اقلام مرتبطش در اختیار داشته باشید. برای خرید مجموعهٔ MyTeX در فروشگاه کافه ایکس، اینجا کلیک کنید.

در طراحی و ساخت یک قالب و تمپلت ممکن است فونت و قلم خاصی به کار گرفته شود. بنابراین اگر قالبی از فونت خاصی استفاده کرده باشد، بعد از خرید آن قالب از وبسایت کافه ایکس معمولاً در پوشه‌ای با نام Fonts، قلم‌های مورد نیاز همان قالب را در اختیار خریداران قرار داده‌ایم. پس قبل از استفاده از هر قالب خریداری شده از سایت، از نصب بودن فونت‌های همان قالب مطمئن شوید. در ویندوز ۱۰ می‌توانید با کلیک راست زدن بر روی فایل فونت‌ها و انتخاب گزینهٔ Install for all users، اقدام به نصب فونت(های) مد نظر خود نمایید.